जनताको हितका लागि राष्ट्र बैंकले उमेर हदको निर्णय लिएको गभर्नरको स्पष्टोक्ती

 

 

नेपाल राष्ट्र बैंकका गभर्नर डा चिरन्जिवी नेपालले जनताको हितका लागि बैंक तथा वित्तीय संस्थामा संचालक तथा प्रमुख कार्यकारी अधिकृतको उमेर हद तोकिएको बताएका छन् । अर्थसमितिको बैठकमा राष्ट्र बैंकका गभर्नर डा। नेपालले सर्बोच्च अदालतको अन्तरिम आदेश औपचारिक नआएको बताए । गभर्नर नेपालले जनताको करबाट तलब खानेको उमेर हद ५८ भएको भन्दै जनताको पैसाबाट चल्ने बैंकका सिइओको उमेर लाई ६५ तोकिएको बताए ।

गभर्नर नेपालले संसारमा कहीँ नभएको वाणिज्य बैंकमा ९४ वर्षको अध्यक्ष र ८० वर्ष पुगेको व्यक्ति सिइओ रहेको दावी गरे । विश्वव्यापी मान्यताको आधारमा उमेर हद तोकेको बताउँदै उनले यो राष्ट्र बैंकको अधिकार भित्र पर्ने उल्लेख गरे । राष्ट्र बैंकले साउन २२ गते बैंक तथा वित्तीय संस्थाका सिइओ र प्रमुख कार्यकारी अधिकृतलाई उमेर हद तोकेको थियो । सो का बिरुद्ध बैंकर नारायणदास मानन्धर सर्बोच्च गएका थिए । सर्बोच्चले तत्कालका लागि यो निर्देशन पालना नगर्न अन्तरिक आदेश दिएको थियो ।

बैंकिङ खबरबाट साभार ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *